025

Mistrovství ČR juniorských týmů

24.-27.11.2016 se konal již XVII. ročník mezinárodního turnaje juniorských týmů. Na poslední chvíli došlo k improvizaci a místo konání se změnilo z Hluku na Uherské Hradiště. 

Turnaje se zúčastnilo celkem dvanáct týmů, z toho dva byly polské, jeden slovenský, a také dorazili reprezentanti Anglie kategorie U16. 

Základní část turnaje se odehrála ve dvou kvalifikačních skupinách po šesti týmech. Z každé skupiny postupovaly tři nejúspěšnější týmy do nadstavbové části A, zbytek odehrál nadstavbu B. Z těchto skupin se poté vytvořily finálové skupiny po čtyřech týmech.

Kvalifikaci A vyhrál tým Skugi rezerva "B" (Jakub Vojtík, Lukáš Kolek, Martin Melčák, Michael Botur, Erik Klemš) před Poland U20 a týmem Krásky a zvíře (Ester Vilímková, Zuzana Otradovcová, Julie Tomáštíková, Adam Janas).

Skupinu B ovládli Poland Warsaw před slovenským Diktátem (Richard a Lukáš Gabrielové, Martin Vodička, Jakub Jakabšic, Jakub Rumančík) a družstvem Bouřa (Barbora Štrbová, Barbora Kupková, Veronika Dolanská, Patrik Bouřa, Jan Králík).

Z nadstavbové části do finálové skupiny A pokračovaly oba polské týmy, Skugi rezerva "B" a Krásky a zvíře. Do bojů o 5. místo se zapojili Diktát, Bouřa, England a Lahodný piškotek.

Semifinálové utkání Krásky a zvíře proti Skugi rezerva "B" skončilo maximální možnou výhrou juniorů, kteří nám nedovolili ani setinu VP. Z výhry v polském zápase se radovali Poland U20.

První segment finále dopadl 19:12 ve prospěch českého týmu a vypadalo to, že kluci mají namířeno k dalšímu vítězství (Kuba Vojtík by byl vítězem počtvrté v řadě, Lukáš Kolek a Michal Botur by dosáhli třetího vítězství). Poláci ovšem zápas další den otočili, a tak po 10 letech turnaj vyhrál zahraniční tým. Stříbro patří týmu Skugi rezerva "B" a bronz putoval opět do Polska.

Vzhledem k organizačním změnám s hrací místnosti se neodehrál sobotní vedlejší párový turnaj.

I přes drobné komplikace se turnaj velmi vydařil díky skvělé práci Michala Králíka a vedoucího turnaje Adama Kubici. Role fotografa se výborně zhostil Vladimír Bušek.

Celé mistrovství se neslo v příjemné a přátelské atmosféře, pro mnohé mladé bridžisty se jednalo o první větší akci, na kterou budou mít určitě hezké vzpomínky.

Kompletní výsledky jsou zde.

Publikováno v Novinky.