001

Dorostenci ve Frankfurtu

25.-27. března 2016
Frankfurt Cup 2016, 12. ročník
Dorostenecké týmy

V době Velikonoc se již tradičně ve Frankfurtu nad Mohanem konal dorostenecký turnaj, kde naše barvy za Uherské Hradiště hájili Tomáš Fridrich, Ester Vilímková, Julie Tomáštíková a Zuzana Otradovcová. Zbytek výpravy byl z Prahy (Petr Volhejn a Přemysl Vávra) a z Havířova (Erik Klemš a Martin Melčák). Jako doprovod se s námi vydali Michal Kopecký s Kajkou Vlachovou.

V pátek večer jsme se všichni sešli u německého kouče Hartmuta Kondocha na přátelském individálu, kde nejlépe z české výpravy skončil Martin, Petr a Michal, kteří se všichni vešli do první desítky.

V sobotu jsme odehráli základní část ve dvou skupinách. Zkušenější tým CZ1 úspěšně bojoval a do semifinále postupoval z prvního místa (Erik s Martinem nenašli přemožitele v butleru). CZ2 tolik štěstí neměl a ve své skupině skončil 5. V podvečer se skoro všichni hráči vydali do města na hru, kde v téměř každém týmu byl jeden Čech, Francouz, Nizozemec a také několik Němců. Členkou nejúspěšnějšího týmu byla Julča Tomáštíková, druhý potom skončil Erik Klemš. Večeři jsme měli v restauraci a poté se již vydali na hotel, kde ještě před spánkem na mě čekalo malé překvapení, jelikož jsem dostala kytku k narozeninám, které jsem měla v neděli.

Bohužel jsme v neděli nedokázali v semifinále předvést tak zodpovědný výkon a vinou několika zbytečných chyb jsme s Francií vysoko prohráli a museli doufat, že aspoň v boji o 3. místo proti Nizozemcům uspějeme. Ani to se nám nepovedlo a skončili jsme na lehce nepopulárním bramborovém místě. Naopak CZ2 ve skupině o umístění byl úspěšnější a skončil 4.

Celkově jsme tedy obsadili 4. a 8. místo, což zvláště v případě CZ2 je velmi pěkné (Přemek hraje bridž asi tři čtvrtě roku).

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří nám umožnili se na tento turnaj dostat, nejvíce Kájce a Michalovi, který nám také zařídil příspěvky z Fondu mládeže.

Publikováno v Novinky.