3

BKUH na MS U16 v Itálii

3. až 13. 8. 2016 se na severu Itálie v Salosmaggiore Terme konalo 16th World Youth Teams Bridge Championships, kde za české barvy bohužel nastoupil pouze tým v kategorii U16 a to ve složení Adam Procházka – Petr Volhejn, Zuzana Otradovcová – Tomáš Fridrich. Jako doprovod se s námi vydal Michal Králík.

Ve středu 3. 8. jsme se v časných ranních hodinách vydali z Uherského Hradiště autem směrem na jih. Po malém bloudění při hledání hotelu už jsme vyrazili na registraci do hrací místnosti. Bylo pro nás celkem překvapením, jaká všechna bezpečnostní opatření nás čekala. Jednak budovu hlídalo několik jednotek policistů a také pokaždé, když jsme chtěli vejít do budovy, nám museli zkontrolovat čárový kód našeho badge. Večer se konalo Opening ceremony.

1

V naší kategorii bylo celkem 14 týmů (Kanada, Čína 1, Čína 2, Česká republika, Anglie, Francie, Maďarsko, Indonésie, Izrael, Itálie, Nizozemsko, Polsko, Švédsko USA). Během prvních 5 dnů jsme potkali každého soupeře, zápasy se hrály na 14 partií. Poté 8 týmů s nejvyšším skóre hrálo KO a zbývajících 6 družstev znova odehrálo Round robin.

2

První hrací den jsme začali proti Maďarsku. V zápase padlo hodně IMPů, naštěstí většina z nich dobře pro nás. Nekladli příliš velký odpor a mohli jsme vyhrát 19, 38 VP. Druhé utkání dne proti Anglii zas tak slavně nedopadlo, 3, 45 VP nebylo dvakrát povzbudivé skóre. Proti Francii jsme bohužel nevytáhli žádné tajné zbraně a odnesli jsme si 3, 62 VP.

Druhý den jsme začali proti Italům výhrou o prsa korejské atletky. Nebyli zase až tak dobří, ale dopustili jsme se nějakých chyb a brali jsme 10, 66 VP. Po obědě jsme bohužel nedokázali zopakovat pěkný výsledek proti Izraeli z loňského ME, kde jsme je zvládli porazit. Zápas dopadl v náš neprospěch, uhráli jsme 5, 58 VP. Poslední utkání dne proti Číně 1 jsme nehráli podle svých představ a brali 2, 96 VP.

3

Se třetím dnem turnaje přišla krize a 5, 78 VP ze tří zápasů. První jsme podlehli úřadujícím mistrům Evropy Polákům 2, 81 VP. V utkání proti Nizozemcům se absolutně všechno vymklo kontrole a 0, 01 VP bylo dost velkým zklamáním, neboť v této fázi turnaje vypadali docela hratelně. Proti Indonésanům jsme si rovněž vybrali horší chvilky a smutně jsme se museli spokojit s 2, 96 VP. Znamenalo to pro nás propad až na 13. příčku.

Naštěstí nás studená sprcha v podobě špatných výsledků motivovala a další hrací den jsme byli skoro jako vyměnění. Ráno jsme proti USA brali sympatických 15, 66 VP. Nakonec stříbrným Číňanům jsme nepodlehli až tak moc, 4, 15 VP nebylo nejhorší. Z tohoto kola mám taky jednu hezkou partii, která nám přinesla 13 IMPů, neboť na druhém stole se zastavili jen v manši. Po zahájení jihu 1♦ (Precision), silné odpovědi severu a nalezení fitu srdcového už bylo ke slemu blízko.

partie

Se štěstím jsme ve 12. kole porazili Švédy 11, 87 VP. Po zápase jsem měla pocit, že výsledek není možný a museli při nás stát všichni svatí, naštěstí nás druhý pár podržel.

Poslední kolo základní části jsme s Kanadou prohráli o 3 IMPy, bohužel jsme měli na víc než 9, 03 VP. Udrželi jsme tím 12. místo a s přenosem 69 VP jsme začali hrát o umístění na 9. až 14. příčce.
Vinou několika zbytečných chyb jsme Indonésii znova podlehli, tentokrát s 3, 97 VP. Tento zápas nás v konečném důsledku víceméně připravil o celkovou 10. příčku. Po týmové zmrzlině jsme proti Švédům předvedli docela pěkný výkon a vyhráli jsme se ziskem 17, 34 VP.

Poslední den turnaje jsme začali proti Kanadě tak trochu smolně. Rozhodně jsme v tomto utkání měli na víc než zopakování skóre ze základní části – tj. 9, 03 VP. Itálii jsme porazili o 9 IMPů a získali jsme 12, 71 VP. Poslední zápas šampionátu proti Maďarům jsme zvládli s maximální možnou výhrou 20 VP.
Celkově jsme nakonec skončili na 11. příčce, což podle mě odpovídá tomu, jak jsme hráli. V butleru se lépe umístil pár Adam Procházka – Petr Volhejn se ztátou 0, 34 IMPu na partii, my jsme měli – 0,78 IMPu na partii.

Mistrovství v naší kategorii vyhráli Izraelci, na druhém místě byl tým Čína 2 a s bronzovými medailemi se domů vrací Francouzi. Juniorskou kategorii ovládli Poláci před Číňany a Švédy. Dorostenecké zlato slaví místní Italové, kteří ve finále přehráli Nizozemce, bronz získali reprezentanti Hongkongu. Dívky vyhrály Nizozemky (spolu s Magdou Tichou) před Australankami a Norkami.

4

Jsem velmi ráda, že jsem se na tuto akci mohla dostat. Pevně věřím, že zkušenosti, které jsme zde získali, budeme schopni zúročit.

Poděkování patří sponzorům z Fondu mládeže, našemu kapitánovi Michalu Králíkovi a taky všem, kteří na dálku podporovali.

Publikováno v Novinky.